UFAK TEFEK CİNAYETLER – Ölen Kim, Katil Kim ve Neden?

Küçükken ipucu oynamayı sever miydiniz? Ya Agatha Christie romanlarında son sayfalara gelmeden katili bulmaya çalışmayı? Ben ikisine de bayılırdım. Bu nedenle hadi gelin Ufak Tefek Cinayetler’de ‘ ölen kim, katil kim ve neden ’ i bulmaya çalışalım. Yorumlarda buluşmayı da unutmayalım ^^

Dizi ile ilgili diğer yazılar için Ufak Tefek Cinayetler kategorisini ziyaret edebilirsiniz ^^

Diyelim ki ölen Oya,  peki ya öldüren kim?

ufak tefek cinayetler ölen kim gökçe bahadırİbre Merve’yi gösteriyor. Merve her zaman Sarmaşık’ın tek hakimi, arkadaşlarının göz bebeği olmak isteyen bu konumunu sabitlemek için elini kirletmekten kaçınmayacak bir kadın. Kötülüğü tescilli. Ayrıca belki de kocası Serhan’ın Oya’ya ilgisini öğrendi, kim bilir?

 
   
 

Serhan, belki Oya’nın ilgisinin sadece bir proje(!) olduğunu öğrendi ve bunu kaldıramadı?

Katil Pelin de olabilir. Sonuçta hala kocasının ilk aşkı Oya ile ilgili geçmişten gelen kuruntularla savaşıyor. Üstelik Oya’nın Merve ile yakınlaşmasını da pek hoş karşılamadı.

Taylan’ın Oya onu reddedince kalbi kırılmış olabilir mi? Belki de bu kalp kırıklığı onu katil olmaya itti, olamaz mı?

Edip… Seni sevmiyorum Edip. Sen de psikopat bir katil tipi var Edip! Oya ile ilişkisine başka kişiler, faktörler girince – eminim ki istemeden, Oya’nın katili olmuş olabilir.

Diyelim ki ölen Merve, peki ya öldüren kim?

ufak tefek cinayetler ölen kim aslıhan gürbüzEn büyük olasılık tabii ki Oya. Merve onu derinden yaralayan geçmişindeki iftiranın mimarı… Konu iftira ise günümüzde de mesleğini riske atacak bir iftirada daha bulunmadı mı? Belki de Serhan’ı elde etme yolundaki küçük pürüzü ortadan kaldırmak istemiştir?

Serhan’ın Oya’ya ilgisi giderek artarken Merve evliliği sonlandırmak istememekte ve boşanma sürecini yokuşa sürmekte kararlıdır. Tek çözüm Merve’nin ölmesidir. Ya da Serhan’ın iş hayatındaki çıkmaz detayı boşuna verilmiş olamaz. Sonuçta Serhan’ı dolandıran kişi Merve’nin öz kardeşi… Ya bu kumpasta Merve’nin de parmağı varsa?

Edip de olabilir Merve’nin katili. Oya’ya öyle bağlı ki… Oya’nın anlatımı ile dinlediği hikayede tek suçluyu Merve kabul edip sadece Oya için onu ortadan kaldırmak istemiş olabilir.

Pelin de girerek Merve’ye ‘gıcık’ olmaya başladı. O da katil zanlısı olarak cebimizde bulunsun. Ama neden öldürmüş olabileceği şimdilik bir muamma.

Arzu kocasının ilişkisini Merve’nin en başından bildiğini öğrenir ve şiddetli bir tartışma sonucunda Merve pencereden düşüverir. Olamaz mı? Olur, bal gibi de olur.

Düşündüm de Merve’yi öldüren evin hizmetlisi Rachel bile olabilir. Zavallı Rachel.

Diyelim ki ölen Pelin, peki ya öldüren kim?

Pelin’i kim niye öldürsün? En büyük şüpheli Taylan olur. Çok güzel kadın o ayrı, ama çekilir dert değil sanki…

Eğer kıskançlık nedeni ile yapacağı aksiyonlar arttıysa neden katil Oya olmasın?

Diyelim ki ölen Arzu, peki ya öldüren kim?

O pilates hocası yok mu o pilates hocası… Neydi adı? Hah, Burcu.   Arzu’nun kocasını elinden alması yetmedi, çocuklarını, evini hatta arkadaşlarını ele geçirmeye kalktı. Elbet bu süreçte en kolay çözüm Arzu’yu ortadan kaldırmak olabilir.

Mehmet elini kana bulamış olabilir mi dersiniz? Belki Arzu kartları açık oynayıp onun ilişkisini dünya aleme anlatacağını söyledi. Arzu’yu susturmak için tek çare ortadan kalkması idi. Belki de Arzu boşanma sürecini yokuşa sürdü, pilatesci sevgilinin baskısı ile Arzu’nun ölümle ortadan kalması Mehmet – birlikteliğindeki tek pürüzü yok edecekti.

Diyelim ki ölen Burcu, peki ya öldüren kim?

Her kim öldürdüyse ellerine sağlık diyebileceğimiz kadar sinir olduk değil mi Burcu’ya ^^

En büyük şüpheli tabii ki Arzu olur. Burcu’nun ona yaşattıkları malum. Nedeni apaçık ortada…  Belki de Mehmet hatasını anladı, evliliğini kurtarmak için son bir şans istedi Arzu’dan. Ama o Burcu yok mu o Burcu, bir türlü düşmek bilmedi yakasından, Mehmet de çözümü elini kala bulmakta buldu.

Ama en güzeli de Burcu’nun tam bir kadın koalisyonu ile ölüme yürümesi olmaz mıydı? Arzu, Merve, Oya ve Pelin işbirliği ile… Biri tutmuş, biri vurmuş, biri pencereden itmiş, biri de arkasından bakıp –ki bu Arzu oluyor, “hak etmiştin.” demiş.

Peki ya ölen erkeklerden biri ise? Ki bence ölen kesin erkek, o da bir diğer yazının konusu olsun, takipte kalın ^^

Unutmadan, dizi ile ilgili diğer yazılar için Ufak Tefek Cinayetler kategorisini ziyaret edebilirsiniz ^^

 

 

yazıyı emoji ile değerlendirmek ister misin?
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid
PAYLAŞ
Facebooktwittergoogle_plusmailFacebooktwittergoogle_plusmail

İlgili diğer Yazılar

 • :)) Rachel ise olur kesin…

 • Katalepsi

  bölümlerde düşünmemiz istenen düşünce
  merve ölen kişi arzu öldüren kişi olduğu bence
  çünkü bir bölümde demek ki aslı daha birini öldürecek raddeye gelmemişti gibi bir atıfta bulundu. merve de zehirlenme olayında daha hazır değilim dedi
  ben daha ilk bölümde arzu olduğunu düşünmüştüm en masum en tatlış karakter kimse bizi onla şok ederler diye düşündüğüm için
  ama ezginin düşüncesi “vaaaaov!!” hoşuma gitti

 • ezgi

  Ellerine sağlık Aslı 🤗 ben ölenin başından beri Edip olduğunu ve kadınların dördünün beraber öldürdüğünü, bu konuda aslına sadık kalacaklarını düşünüyorum. Edip’in bakışları hiç beğenmiyorum o adamın altından başka başka şeyler çıkacak. Twitterda bir şey demişti Edip belki gerçekten de pedofiliydi ve kızlara asılıyordu? Bu da olabilir hatta Merve belki bu yüzden kurban olarak onu seçti? Ben bi de şey düşünüyorum Oya’nın aklına Sarmaşık’a dönme fikrini inceden inceden Edip bile yerleştirmiş olabilir. Plan aslında Oya’nın değil de Edip’in yani? İlerleyen zamanlarda kadınların özellikle Oya’nın hayatında Edip’in, sandıklarından çok daha fazla manipülesi ve müdahalesi olduğunu görebiliriz belki? Bilmiyorum çok uçtum sanırım 😂

  • Vay teoriye gel… Edip’i hiç sevmedim. O bakışlar bakış değil!… Olur mu olur (kendime not bunu v2 olen erkekse ye taşı)

   Bana da serhan gibi geliyor. Çok prens çizilen karakterleri sevmem!

   • ezgi

    ve sanırım fragmandan anladığım kadarıyla Oya’ı Sarmaşık’tan ayrılmaktan vazgeçiren de Edip olacak? serhan da bana hiç de prens gelmiyor açıkçası. hala merveyle evli adamın karısının arkadaşıyla mütemadi flört halinde olması onu nasıl prens yapıyor bu ilişki nasıl ayyy ne romantik oluyor anlamıyorum. sevmiyorsan karını, ayrıl, öyle gel. niye iki kadını birden böyle bi duruma düşürüyorsun. dizideki tek düzgün erkek polis sanırım zaten askjhg hepsi al birini vur ötekine 😀

    • Etik olarak Serhan tabiiki pislik ama senaryoda Mehmet’i ve dedikoducu Taylan’ı çamur karakterleri içinde Serhan’ı jaguarlı prens olarak çizmiyorlar mı? Çocuğu ile ilgili, hayvan sever, sportif, yakışıklı, iyi eğitim görmüş, akıllı, centilmen (malum jaguarli şoför kendisi), romantik… Merve’i zaten kötü resmedip kalben aldatmayı bile masumlaştırıyorlar. Sevmiyorum bu tarz kalemleri!

     • ezgi

      ayyynnen öyle. Merve bi şeylerden şüphelenip Serhan’ın başını yediğinde de sanırım Serhan’a üzülüp ayh yeter be ne cazgır kadın dememiz beklenecek herhalde.

     • Resmi site bile bölüm sırasında Oya ile Serhan sevgili olsun mu anketi yaptı. Bu ne şuursuzluktur. Bak sinirlendim şimdi durduk yere

     • ezgi

      gördüm onu rezalet. Siyah beyaz aşkta ferhatın sarhoş aslıyı zorla öptüğü videoyu kanalın romantik gece diye paylaşması gibi.

     • Sonra gazetelerin üçüncü sayfa haberleri neden var!

     • ezgi

      kafalar pırıl pırıl